وبلاگ فرتک
Ultra Violet

رنگ سال ۲۰۱۸ توسط مؤسسه معروف پنتون معرفی شد!

Ultra-Violet

مؤسسه خدماتی و مشاوره ای رنگ پنتون هر ساله ترند رنگ جهانی را پیش بینی می کند ، امری که تنها توسط کارشناسان این مؤسسه انجام می‌شود. این شرکت با استفاده از سامانه هماهنگ سازی پنتون (PMS) و ترکیب رنگ‌های اختصاصی خود ، زبان زد خاص و عام است. این شرکت با سابقه ، همه ساله با برگزاری جلسات تخصصی و در نظر گرفتن عوامل متعدد، پشت درهای بسته رنگی متناسب با سال آینده را انتخاب می‌کند. از دیگر خدمات این مؤسسه می توان به مشاوره دهی به شرکت ها برای هویت برند و توسعه محصولاتشان اشاره کرد. در واقع مؤسسه رنگ پنتون به شرکت ها روش های استراتژیکی برای ادغام رنگ ها پیشنهاد می دهد. مؤسسه رنگ پنتون در زمینه پیشنهاد ترند فصلی ، توسعه رنگ سفارشی ، ارائه پیشنهاد پالت رنگی برای شرکت ها و سازمان ها فعالیت می کند.

Ultra Violet-2018

بنفش اولترا، در سال ۲۰۱۸

بعد از آنکه در سال ۲۰۱۷ رنگ “سبز گرینری” به عنوان رنگ سال انتخاب شد ، امسال متخصصان موسسه رنگ پنتون ” بنفش اولترا” را که روحیه ای تازه و متفاوت دارد به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ معرفی کردند. “بنفش اولترا” با کد رنگی ( PANTONE 18-3838 Ultra Violet ) رنگی خیره کننده و چشم نوازی است که با سایه هایی از بنفش زیبا و به طور چشمگیری جذاب همراه است و ما را به سوی آینده هدایت می کند. Ultra Violet منعکس کننده اصالت ، خلاقیت و دنیای خیالی است. این رنگ طیفی پیچیده و معنوی از رنگ بنفش است که به سمت رنگ های سرد منشور رنگی تمایل دارد. همچنین “بنفش اولترا” یادآور وسعت کهکشان، قدرت معنویت و بیان خلاقانه در تمام شکل های آن است.این رنگ نشان دهنده ی دنیای رازآلود کیهان و جادوهای نهفته در ماورای کیهان است.”بنفش اولترا” رنگی انگیزه بخش و سراسر از احساس است و روحیه ای تازه و متفاوت دارد. می توان گفت بر خلاف آنچه که مردم فکر می کنند ، “بنفش اولترا” رنگی است که به دلیل گرم و سرد بودن همزمانش انعطاف زیادی در هماهنگی با دیگر رنگ ها دارد ، به عبارت دیگر این رنگ زیبا بی ثباتی فرهنگ امروزه جهان را به نمایش می گذارد.

color-of-the-year-2018

از زبان مؤسسه پنتون

لیتریس ایسمن (Leatrice Eiseman)  مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون می گوید :

در جهان امروز ما به نوآوری و تخیل نیازمندیم و این الهام خلاقانه آن چیزی است که رنگ سال ۲۰۱۸ در خود دارد. “بنفش اولترا” که بر پایه رنگ آبی است ، آگاهی و پتانسیل وجودی ما را به سطح بالاتری می برد.

لاری پِرسمن (Laurie Pressman) معاون رئیس مؤسسه رنگ پنتون عقیده دارد که : رنگ منتخب سال ۲۰۱۸ شرکت پنتون چیزی بیش از رنگ ترند امسال برای دنیای طراحی است. “بنفش اولترا” انعکاسی است از آنچه دنیای ما به آن نیاز دارد.

color-of-the-year-2018

“بنفش اولترا” در دنیای طراحی

همانطور که افراد در سراسر جهان به رنگ ها علاقمند شده و از توانایی رنگ ها در انتقال پیام ها و معانی مطلع شدند ، طراحان و صاحب برندها نیز از رنگ ها در جهت تاثیر گذاشتن بر دیگران استفاده می کنند. می توان گفت که انتخاب رنگ سال لحظه ای است که مسیر استراتژی تِرند جهانی رنگ و طراحی را مشخص می کند. در همین راستا نیز مؤسسه رنگ پنتون به شرکت ها و برندها مشاوره می دهد و ترند رنگ جهانی را پیش بینی می کند. مشاوره در رابطه با رنگ ها ، هویت برند و توسعه محصولات در جهت کاربرد و ادغام رنگ ها و ارائه روش های استراتژیک از دیگر خدمات مؤسسه پنتون به شمار می اید. در واقع این مؤسسه در سرتاسر جهان به عنوان منبع اصلی در معرفی ترند فصلی ، توسعه رنگ سفارشی و ارائه پیشنهاد پالت رنگی برای محصولات و هویت شرکت ها شناخته می شود. همچنین مؤسسه رنگ پنتون با برندهای جهانی برای قدرت نفوذ، روانشناسی و احساس رنگ ها در استراتژی طراحی در اشتراک است.

منبع : pantone

علیرضا حیدری

۲۳ comments

15 + 13 =