برنامه نویسی اختصاصی - فرتک، طراحی سایت و پیاده سازی فروشگاه اینترنتی

برنامه نویسی اختصاصی و سفارشی

در بعضی از کسب و کار های بزرگ ممکن است نیاز هایی به وجود بیاید که برای رفع آن ها بهتر است از تکنولوژی جدید کمک بگیریم. امروزه وجود نرم افزار های مختلف ابزاری برای رفع مشکلات و نیاز شرکت ها و سازمان ها شده است. اما بعضی از نیاز ها توسط نرم افزار های ارائه شده انجام پذیر نیست و نیازمند  برنامه نویسی اختصاصی و سفارشی است. همچنین در برخی موارد مشتری نیازمند یک وب اپلیکیشن است که تیم توسعه فرتک به عنوان یکی از خدمات خود به مشتریان خود ارائه می کند.

// چرا برنامه نویسی اختصاصی؟

دلیل اینکه بعضی از افراد یا شرکت ها نرم افزار هایی را به طور اختصاصی برای کسب و کار های مختلف طراحی می کنند ، این است که برنامه های آماده تمام نیاز های مشتری را برطرف نمی کنند و فقط برخی از نیاز های آن ها پوشش می دهند. برای برطرف کردن تمام نیاز های مشتری و کسب و کار های مختلف باید نرم افزار هایی کامل و جامع تر از نرم افزار های آماده نوشت.

// ضرورت نرم افزار در کسب و کار ها

در نرم افزار های سفارشی این امکان وجود دارد که تمام نیاز ها پوشش داده شود. با پیشرفت تکنولوژی در عرصه های مختلف و روی کار آمدن ابزار ها و نرم افزار های جدید ، به کار گرفتن آن ها در کسب و کار عامل رشد و ترقی محسوب می شود. برای تسریع در انجام وظایف و بهبود بخشیدن به کار ها بهتر است از نرم افزار های سفارشی و اختصاصی استفاده کنیم. کسب و کار های بزرگ استفاده از نرم افزار هایی که انجام بخشی از پروسه ها را آسان می کند ، توصیه کرده اند. 

// نرم افزار اختصاصی یا نرم افزار آماده؟

تفاوت نرم افزار های سفارشی و اختصاصی با نرم افزار های آماده و اغلب رایگان در میزان پوشش نیاز های مشتری است.در نرم افزار های سفارشی ابتدا نیاز های مشتری تحلیل می شود سپس از لحاظ فنی ، سازمانی و اقتصادی امکان سنجی می شود و در پایان به مرحله برنامه نویسی اختصاصی و سفارشی ختم می شود. اما نرم افزار های آماده برای بعضی از کسب کار ها که ساختار پیچیده تری دارند ، نا مناسب است و تمام نیاز ها را بر طرف نمی کنند. به همین علت محبوبیت نرم افزار های اختصاصی نسبت به نرم افزار های آماده بیشتر است. البته این نکته مهم است که برنامه نویسی هر نرم افزار توسط افراد (که به صورت آزاد کار می کنند) صورت پذیرد یا توسط تیم ها و شرکت های معتبر. دلیل اهمیت این مسئله ، پشتیبانی و پاسخگویی های بعد از راه اندازی نرم افزار است.